STREDISKÁ

Taká krásna je zima v Dolnom Rakúsku

Či rodinná zjazdovka alebo zjazdovka svetového pohára: od celkom ľahkých až po poriadne náročné svahy – dolnorakúske lyžiarske strediská ponúkajú všetko a sú vzdialené iba niekoľko kilometrov.
S množstvom vlekov a veľkoryso rozložených svahov sa dolnorakúske top lyžiarske strediská starajú o to, aby ste sa tu celkom isto nestretli s jedným – dlhým čakaním na vlek a preplnenými zjazdovkami! Na väčšine svahov a zvlášť v novom detskom lyžiarskom svete St. Corona sa bude lyžiarsky dorast cítiť výborne: tretina všetkých vlekov sú začiatočnícke a takmer polovica svahov má modré značenie. No aj pre rodičov sa tu nájde dostatok svahov. Pridanú hodnotu dolnorakúskej zimy ponúkajú freeridové plochy, zábavné parky, ako aj nočné zjazdovky či svahy svetového pohára v lyžovaní.

    www.dolne-rakusko.info

Göstling-Hochkar a Lackenhof-Ötscher
Stredisko Hochkar je so svojimi 19 zjazdovkovými kilometrami v nadmorskej výške 1 800 m najväčším a najzasneženejším lyžiarskym strediskom v Dolnom Rakúsku. Zvlášť sa oplatí kúpa kombinovanej vstupenky so susedným lyžiarskym strediskom Lackenhof-Ötscher, kde môžu vďaka snehuliakovej karte (Schneemankarte) jazdiť aj tí celkom najmenší (do 10 rokov, ročník 2007) iba za 3 eurá na deň v prípade, ak si jeden z rodičov zakúpi rodičovský skipas. Mimo zjazdovky sa o zážitky postará bežkovanie, prírodná sánkarská dráha, soľné kúpele Ybbstaler Solebad alebo jazda v saniach ťahaných koňmi.


(c) Alexander Kaiser

Annaberg
Pestrá ponuka strediska Annaberg nadchýna 12,5 km rodinných zjazdoviek a novootvoreným rodinným hotelom JUFA priamo na svahu. Perfektnú rodinnú dovolenku dopĺňajú romantické jazdy na saniach s konským záprahom, návšteva jazdeckej haly alebo túra na snežniciach.


(c) schwarz-koenig.at

Mitterbach-Gemeindealpe
Vďaka rozľahlej freeridovej zóne s najstrmejšou prírodnou zjazdovkou Dolného Rakúska, najdlhším rodinným svahom v celej spolkovej krajine, prudkým rýchlostným a ski-cross tratiam, ako aj obľúbenej oblasti Fun-Park Area sa zima na 15,5 km zjazdoviek strediska Gemeindealpe Mitterbach stane nezabudnuteľným zážitkom.

Zauberberg Semmering
Očarujúce lyžiarske stredisko, ktoré návštevníkov vo dne v noci nadchýna 14 km zasnežovaných zjazdoviek s dobrodružným parkom Split-Fun-Park, zjazdovkou svetového pohára a 3 km dlhou prírodnou sánkarskou dráhou, sa nachádza v nadmorskej výške 1 350 m a ideálne sa k nemu dostanete vlakom.

Mönichkirchen-Mariensee a St. Corona am Wechsel
13 kilometrov zjazdoviek zameraných na rodiny, zábavný park, trať Skimovie a spomienkový Photopoint – to je pestrá ponuka strediska Mönichkirchen-Mariensee. Svoje prvé oblúky môžu začiatočníci absolvovať v blízkom rodinnom stredisku St. Corona am Wechsel.


(c) schwarz-koenig.at

Čarovná lúka v Puchbergu
Čarovná lúka je vlastne špeciálny svah vystlaný umelohmotným povrchom, ktorý zaručuje celoročnú radosť z lyžovania, so snehom či bez snehu.

Súvisiace články:

  1. Od tradičných až po šľachtické: Najkrajšie vianočné trhy v Dolnom Rakúsku
  2. Tipy na lyžovačku v Dolnom Rakúsku
  3. Malebné Viedenské Alpy – St. Corona a Semmering
  4. Zima pre rodiny v doline Haslital a regióne Jungfrau
  5. Polovica októbra a zima na Slovensku sa už začala – na Veľkej Javorine už stojí iglu

Comments are closed.

>