STREDISKÁ

Lyžiarske stredisko „hore nohami“ – Les Deux Alpes

71 km od Greboblu sa nachádza stredisko Les Deux Alpes, ktoré má najväčší “lyžovateľný” ľadovec v Európe. Zároveň je to druhé najstaršie lyžiarske stredisko vo Francúzsku.

Francúzske lyžiarske stredisko Les Deux Alpes

Francúzske lyžiarske stredisko Les Deux Alpes

Prvé miesto patrí Chamonix, ktoré sa môže popýšiť najväčším vrcholom západnej Európy – Mont Blanc. Stredisko Les Deux Alpes vám ponúkne 223 km zjazdoviek, ktoré siahajú až do výšky 3 600 m n. m.

Zaujímavosťou areálu je, že náročnejšie a strmšie zjazdovky sú v dolnej časti a tie ľahšie sa nachádzajú až nad nimi vo vyššej nadmorskej výške.

Vďaka tomu sa o stredisku občas hovorí, že je “hore nohami”. Najspodnejšia časť patrí úplným začiatočníkom a lyžiarskym škôlkam.

Les Deux Alpes sa chváli jedným z najväčších a najobľúbenejších snowparkov v Európe. Aby si udržal svoje meno, každú sezónu v ňom pribúdajú nové chuťovky. Oddýchnuť si môžete v bare v nadmorskej výške 2 600 m, do ktorého sa dostanete 8-sedačkovou lanovkou. Je to obľúbené stredisko, kde to jednoducho žije. Navyše, každý deň od tretej popoludní vám do nálady hrá DJ.

Foto: Shutterstock

Súvisiace články:

  1. Súťaž o lyžovačku pre dvoch vo Francúzsku je uzavretá.
  2. 18 stredísk v Alpách, kde je najväčšia pravdepodobnosť snehu
  3. V Kodani chcú postaviť lyžiarske stredisko na továrni na smeti
  4. Lyžiarske stredisko Sportberg Goldeck – korutánsky „stuhleck“
  5. V Mongolsku otvorili svoje prvé lyžiarske stredisko

Comments are closed.

>