Tatranská Lomnica

O stredisku


VYSOKÉ TATRY / 888 – 2634 mnm

V stredisku v Tatranská Lomnica prevádzkujeme kabínkovú lanovku na Skalnaté pleso, štvorsedačkovú lanovku z medzistanice Štart na Čučoriedky, dvojsedačkovú lanovku v Lomnickom sedle, visutú kabínkovú lanovku na Lomnický štít, ktorá je skvelým doplnením programu v zime na horách aj bez lyží a od tohto roku aj 6-sedačkovú lanovku z Tatranskej Lomnice na Štart. Lokalita je známa atraktívnou lyžovačkou v Lomnickom sedle vyhľadávanou dobrými lyžiarmi a širokými carvingovými modrými trasami pod medzistanicou Štart, ktoré vyhovujú všetkým rekreačným lyžiarom a ide o najdlhšiu zjazdovku na Slovensku s dĺžkou 6,5 kilometra a prevýšením 1 300 metrov. Deti sa môžu vyblázniť v detskom parku MAXILAND, ktorý ponúka výučbu lyžovania s profesionálnym inštruktormi formou hier, transportný pás a požičovňu detskej lyžiarskej výstroje priamo na svahu. Servis ako lyžiarska škola pre individuálov aj skupiny od úplných začiatočníkov až po pokročilých lyžiarov, požičovňa a úschovňa lyžiarskej výstroje a inej batožiny ako aj obchod s oblečením, doplnkami a športovými potrebami a špičkové gastro zariadenia sú úplnou samozrejmosťou. Každý večer je pripravený bohatý Aprés Ski program – nočná horská jazda, Tatranská večera zážitkov či ochutnávanie vína v Grandhoteli alebo je možné si lyžovačku predĺžiť v stredisku Jamy, ktoré ponúka nočné osvetlenie.

6-sedačková lanovka z Tatranskej Lomnice na Štart so záklapným štítom oranžovej farby, vyhrievanými sedadlami, ktorú ocenia nielen rodiny s malými deťmi. Garancia lyžovačky minimálne 5 mesiacov v roku na väčšine zjazdoviek vďaka novému zasnežovaciemu systému. Najvyšší komfort prístupu na zjazdovky ponúka terasovité ski-in ski-out parkovisko. Kapacita parkoviska je 400 osobných automobilov a 10 autobusov.

Zaujímavosti dostupné v okolí strediska: Tatranský národný park TANAP, Golf resort Black Stork (9 km), Aquacity Poprad termálny aquapark (15 km), Historické mestá Kežmarok (15 km) a Levoča (40 km), Spišský hrad (60 km), Hrad Stará Ľubovňa (45 km).

Najväčšie slovenské strediská majú spoločný SLOVAKIA Super SKIPAS
7 lyžiarskych stredísk – 117 km zjazdoviek – 29 lanoviek – 67 vlekov + aquapark Tatralandia
JASNÁ NÍZKE TATRY / VEĽKÁ RAČA / DONOVALY
ŠTRBSKÉ PLESO / TATRANSKÁ LOMNICA /
RUŽOMBEROK – MALINÔ BRDO / VRÁTNA

ÚDAJE O STREDISKU:

Názov strediska
TATRANSKÁ LOMNICA 5 VYSOKÉ TATRY 888 2634 10142 0 4 3 28,00 10,7 93 4,9 3,9 1,2 0,8 2,7

SLUŽBY V STREDISKU:

Detský vlek Lyžiarska škola Skibus

 

Kontakt